+380 (56) 790-10-11
+380 (50) 488-08-09
+380 (67) 329-08-10
phone Зворотній дзвінок
Державне підприємство
«Придніпровський Експертно-
технічний центр Держпраці»
video Відео-презентація

Історія

Історія державного підприємства «Придніпровський експертно-технічний центр Держпраці» (далі – ДП «Придніпровський ЕТЦ») бере свій початок у 1996 року, коли з метою технічної підтримки державного нагляду на базі структурного підрозділу Придніпровського територіального управління Держнаглядохоронпраці України було створено відповідне державне підприємство.

І навіть 20 років потому у ДП «Придніпровський ЕТЦ» цілком справедливо вважають, що запорукою стабільної роботи задля досягнення благородної мети – сприянню підвищенню рівня промислової та професійної безпеки, мінімізації ризиків у всіх сферах життєдіяльності суспільства, є саме кадровий підбір фахівців, які забезпечують кваліфікований рівень роботи підприємства.

Експертна організація складається з 14 структурних підрозділів та 3 лабораторій, де працює 81 людина, серед яких 28 атестованих експерта технічних з промислової безпеки. Кожен – не лише професіонал своєї справи, має багатий практичний досвід у структурі Держпраці. Він – основа єдиної команди, де панує досвід та молоде завзяття. Адже більш ніж половина персоналу пропрацювала на підприємстві понад 12 років. Ще 10% – це старожили, які прийшли 20 років тому і працюють до тепер. Разом вони передають свій досвід молодим, зберігаючи наступність знань і умінь між поколіннями.

На сьогоднішній день ДП «Придніпровський ЕТЦ» надає послуги з проведення широкого спектру робіт у сфері промислової безпеки в різних галузях економіки: металургійної, хімічної, гірничодобувної і т.д. А це серед іншого і роботи з експертного обстеження (технічного діагностування) і технічного огляду машин, механізмів та устатковання підвищеної небезпеки, будівель і споруд; експертиза стану охорони праці та виробничої безпеки підприємств; технічна експертиза проектів, технологій, машин, механізмів та устатковання підвищеної небезпеки; державний технічний огляд технологічних транспортних засобів; організація навчання та перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб та спеціалістів; психофізіологічна експертиза працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки; розробка документів з промислової безпеки.

Усі технічні експерти з промислової безпеки атестовані і мають відповідні кваліфікаційні посвідчення та сертифікати, що відповідають кваліфікаційним вимогам національних та європейських стандартів.

На підприємстві з 2003 року впроваджено та підтримується у відповідному стані система менеджменту якості, яка відповідає вимогам ДСТУ ISO 9001:2009 (ІSО 9001:2008) – сертифікат № UА 2.008.09622-16 від 02.03.16 р. З 2009 року підприємство акредитовано як орган з інспектування Національним агентством з акредитації України на відповідність вимогам стандарту ISO/IEC 17020:2012. Разом з найновішим матеріально-технічним оснащенням, великою базою нормативно-правової, технічної, методичної та експлуатаційної документації, це дозволяє якісно, об’єктивно та своєчасно виконувати роботи, забезпечувати повноту, чіткість, надійність, достовірність і прозорість їх виконання для замовника у всіх сферах діяльності.

Звичайно ж, ефективно працювати в 21 -му столітті в напрямку промбезпеки без застосування новітніх технологій вкрай складно. Тому у ДП «Придніпровський ЕТЦ» уважно відстежують світові тенденції, прагнучи «взяти на озброєння» останні винаходи науки і техніки. Так, за останній час на підприємстві впроваджені: вихрострумовий метод контролю, який широко застосовується для контролю деталей і вузлів у різних галузях промисловості. З його допомогою можна виявляти як поверхневі, так і підповерхневі дефекти; тепловізійний контроль, що дозволяє виявити втрати тепла в енергетичних об'єктах, а також визначити стан ізоляції того чи іншого обладнання; акустико-емісійний метод контролю, який застосовується для оцінки і прогнозування технічного стану об'єктів, як окремий метод контролю.

Незважаючи на той факт, що територіальна прив'язка ДП «Придніпровський ЕТЦ» обумовлює надання експертних послуг, в першу чергу, в одному з найбільших промислових центрів України – на Дніпропетровщині, і основні замовники це підприємства металургійної, хімічної, енергетичної, гірничодобувної галузі, географія його діяльності охоплює не тільки область, а й розповсюджуються за межи України. Так, наприклад, працюючи в напрямку забезпечення промислової безпеки, фахівці ДП «Придніпровський ЕТЦ» виконували експертне обстеження котлів вагонів-цистерн AB «Lietuvos geležinkeliai» в Литовській Республіці. У Республіці Білорусь проводили експертну оцінку відповідності імпортного обладнання систем газопостачання природним і зрідженим газом виробництва СП «Термо Брест» вимогам нормативних актів з охорони праці та промислової безпеки, що діють на території України.

Не випадково, виходячи із якості надання послуг, майже усі промислові гіганти Дніпропетровщині серед числа постійних замовників ДП «Придніпровський ЕТЦ». У цьому засвідчились у ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат імені Ф.Е. Дзержинського», ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля», ПАТ «ЄВРАЗ-Баглійкокс», ПАТ «Нікопольський завод феросплавів», ПАТ «ДНІПРОАЗОТ», ПАТ «Дніпровський крохмалепатоковий комбінат», ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля», ПАТ «ІНТЕРПАЙП НТЗ», ДП «НВО «Павлоградський хімічний завод», ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго», ПАТ «Євраз-ДМЗ ім. Петровського», ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» та інші.

У ДП «Придніпровський ЕТЦ» із впевненістю дивляться у майбутнє. Адже цілком поділяють крилату фразу, яка стала девізом підприємства: «Не існує завдань, які б не вирішила команда однодумців!».